GIDALARDA “”İÇİNDEKİLER” ETİKET OKUMA PAYLAŞIM DİZİSİ – 2 Cipsler

GIDALARDA “”İÇİNDEKİLER” ETİKET OKUMA PAYLAŞIM DİZİSİ – 2
Fotoğraf: GIDALARDA ""İÇİNDEKİLER" ETİKET OKUMA PAYLAŞIM DİZİSİ - 2Cipslerdeki Katkı Maddeleri :TÜBİTAK taramasında Türkiye’de 50 ürün içerisinde en yüksek oranda ’akrilamid’ isimli kanserojen madde içeren gıdanın cips olduğu tespit edilmiştir.Mono ve di gliseridler (E471), sodyum stearol ve kalsiyum stearol kullanılan homojenleştiricilerden bazıları. Dinen helalliği şüpheli kabul edilen bu ürün bitkisel ve hayvani kökenli olabiliyor.Disodyumguanilat (E627) : Tat verici. Gut hastalığına sebep olabilir. bebek ve küçük çocuk gıdalarında kullanılması yasaktır.Cipsin içeriğinde trans yağlar da bulunmaktadır. (obezite, diyabet, koroner kalp hastalığı, kanser, kısırlık, karaciğer bozulması, alzheimer, kötü kolestrol seviyesini artırmakta)Ayrıca : 'Cips yemek yağ içmekten farksızdır'
Cipslerdeki Katkı Maddeleri :

TÜBİTAK taramasında Türkiye’de 50 ürün içerisinde en yüksek oranda ’akrilamid’ isimli kanserojen madde içeren gıdanın cips olduğu tespit edilmiştir.

Monove di gliseridler (E471), sodyum stearol ve kalsiyum stearol kullanılan homojenleştiricilerden bazıları. Dinen helalliği şüpheli kabul edilen bu ürün bitkisel ve hayvani kökenli olabiliyor.

Disodyumguanilat (E627) : Tat verici. Gut hastalığına sebep olabilir. bebek ve küçük çocuk gıdalarında kullanılması yasaktır.

Cipsin içeriğinde trans yağlar da bulunmaktadır. (obezite, diyabet, koroner kalp hastalığı, kanser, kısırlık, karaciğer bozulması, alzheimer, kötü kolestrol seviyesini artırmakta)

Ayrıca : ‘Cips yemek yağ içmekten farksızdır’

Bir yorum

  1. ben cips in için dekileri sordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.